jakov1

Crno-beli još jednom ubedljivi protiv Pinka u Kovinu

I drugi put u sezoni u utakmici odigranoj u Kovinu (večeras naš tim bio samo formalni domaćin) košarkaši Radničkog ubedljivo su savladali Pink iz Šimanovaca. Posle 116:92 u prvom delu sezone, ovoga puta, u okviru 16. kola Drugoligaškog severa, bilo je 95:77

Radnički je već početkom prve četvrtine došao do dvocifrenog vođstva – 16:5 – koje do kraja susreta gosti nisu uspeli da svedu na domen jedne cifre. Serija od 11 viška napravljena je, ponajviše, zahvaljujući preciznim šutevima van linije 6.75m – (4). Poenterski bila je raspoređena ovako: Mujković 8, Papić J. 3, Bibić 3 i Zafirović 2, a u pomenutom periodu, Samardžić je punio kolonu namenjenu asistencijama (4).

Do kraja prve četvrtine bilo je 34:15, početkom druge četvrtine do pomenutog momenta najvećih + 22 (41:19), da bi na poluvremenu semafor beležio – 54:36 u korist našeg tima, uz fantastičnih 70 posto realizacije šuta za tri poena 12od17.

Početkom treće četvrtine Pink je uspeo da priđe na minus 11 (54:43) u 22. minutu, ali četiri minuta kasnije razlika je ponovo bila ispisana ciframa treće desetice, da bi trojkom kapitena Zafirovića, Radnički došao do rekordnih, u tom trenutku, 26 viška – 81:55.

jakov2

Rekordnu prednost tim trenera Topalovića imao je početkom poslednjih deset minuta kada je Papić J. pogodio za 87:60.

Trener Topalović ukazao je poverenje svim igračima u protokolu i svi su se upisali u strelce.

RADNIČKI: Samardžić 4 (2-2 1poen, 1-1 2poena, 0-1 3 poena, 4 skoka, 9 asistencija), Mujković 19 (1-1, 4-4, 3-5 1 skok, 4 asistencije), Papić J. 19 (2-2, 4-10, 3-5, 2 asistencije, 7 skokova), Zafirović 16 (1-1, 3-4, 3-5, 3skoka, 3 asistencije), Bibić 7 (1-2, 0-3, 2-5, 12 skokova, 1 asistencija), Bogdanović 2 (0-2, 1-1, 0-1, 1 asistencija), Vujković 5 (-, 1-2, 1-2, 2 skoka, 4 asistencije), Sarmeš 8 (-, 1-1, 2-4, 1 skok, 1 asistencija), Milosavljević 2 (0-1, 1-4, -, 4 skoka, 1 asistencija), Papić T 4 (-, 2-5, -, 2 skoka), Svilar 7 (-, 2-11, 1-4, 4 skoka), Lakićević 2 (-, 1-4, -, 1 skok).

slika3

I posle 16. kola Radnički će ostati prvi na tabeli. Dobrovoljci drže lidersku poziciju uz skor od 13 pobeda i 2 poraza. Jadran i Stara Pazova imaju po 11 pobeda, a Jedinstvo iz Kačareva ima 10.

A upravo u Kačarevu večeras se igra utakmica između Jedinstva i Stare Pazove, dok Jadran u Golubincima dočekuje Opovo.