Dobrovoljci na 2-0, još jedan pančevački tim “pao” u Kovinu

virtus2019b

Košarkaši Radničkog upisali su i drugu pobedu u dva kola Druge srpske lige sever. Posle Dinama na premijeri večeras (12. oktobar) još jedan pančevački klub (Virtus) položen je na pleća u kovinskoj Hali sportova rezultatom 86:73.

Kao i protiv Dinama Radnički je gotovo sve vreme susreta kontrolisao rezultat. Prva četvrtina završena je rezultatom 20:17 za naš tim, a prvu osetniju prednost crno-beli su napravili u četiri minuta druge kada su serijom 10:5 došli na osam viška – 30:22.

Prvi put rezultatska razlika probila je granice jednocifrenih brojeva u samom finišu poluvremna kada je Jakov Samardžić pogodio za 45:35. Plej crno-belih večeras je uz još jedan profesorski javni čas na temu odbrane, punio i ofanzivne statističke kolone tako da je susret završio dabl-dablom (16 poena, 10 asistencija).

Početkom treće četvrtine Virtus je, ispostavilo se, prišao na najmanji minus u drugom poluvremenu – 45:42 (22 minut). Atak Pančevaca su sa po trojkom odbili Papić (50:44) i Bibić (53:44), da bi nakon ofanzivnog skoka i poena Kneselca Radnički ponovo bio u dvocifrenom plusu – 59:48.

virtus2019a

Margina od 11 poena razdvajala je dva tima i nakon poena Jakova Papića na asistenciju imenjaka mu Samardžića (iza leđa za kontru) za 71:60, da bi rekordnih četrnaest viška naš tim imao kada je drugopomenuti pogodio koš pod faulom, a potom realizovao i dodatno slobodno bacanje za 74:60 nešto malo pre sredine poslednjeg kvartala, kada je postalo jasno da će Radnički posle dva kola imati četiri boda.

RADNIČKI: Samardžić 16 (6-7 1poen, 5-7 2poena 0-1 3 poena, 10 asistencija, 3 skoka), Papić J 23 (7-8, 5-10, 2-5, 3 as, 3sk), Bibić 18 (4-4, 1-3, 4-6, 7 sk), Anušić 4 (0-2, 2-3, -, 2sk), Bogdanović 10 (2-2, 4-7, -, 2 skoka), Kneselac 13 (3-3, 5-11, -, 7sk, 1as), Svilar 2 (-, 1-2, 0-3).

virtus2019c

U sledećem kolu Radnički gostuje u Banatskom Novom Selu, koje je odmaralo ovog vikenda, dok je na premijeri poraženo u Kačarevu 60:50.

“Srećan sam zbog pobede protiv jednog teškog protivnika u jednoj isto takvoj utakmici. Dobro je što pobeđujemo uprkos greškama koje pravimo i što se vidi da ekipa ima prostora za dalje napredovanje”, rekao je posle utakmice trener Vladimir Cvetković.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.