Prvi tim

„Dobrovoljci“ porazom započeli sezonu

Nakon što je bila slobodna u prvom, prva ekipa KK Prvi timRadničkog u drugom kolu 2. Srpske lige Sever/Jug izgubila je na gostovanju u Pančevu od ekipe KK Kris Kros rezultatom 78:63 (19:8, 19:29, 20:12, 20:14) i porazom započela novu takmičarsku sezonu. „Dobrovoljci“ su nervozno otvorili utakmicu, što je domaćin iskoristio i već u prvom delu utakmice došao do dvocifrene prednosti. Tokom druge četvrtine usledio je najbolji period igre KK Radnički i potpuni preokret, tako da je u jednom momentu rezultat iznosio 26:33 za KK Radnički, najviše zahvaljujući raspoloženim Zelenoviću i Nikoliću. Na odmor se otišlo ipak sa minimalnom prednošću Kris Krosa od 38:37. U drugom polovremenu je usledio konstantan pad u igri Radničkog, što je mlada i odlično pripremljena ekipa Kris Krosa u potpunosti iskoristila pre svega odličnim šutem za tri poena i skokom u napadu. U nekoliko navrata Radnički je bio blizu da uhvati priključak, ali najviše zahvaljujući katastrofalnom izvođenju slobodnih bacanja u drugom poluvremenu (14/2), nisu uspeli. Na kraju, poslednjih par minuta trener Đurašinov je dao i priliku najmlađima tako da je konačan rezultat i potpuno zasužena pobeda Kris Krosa od 78:63.

Sastav KK Radničkog i strelci: Manić, Petrović, Simić 5, Papić J, Zafirović 9, Grujević P 3, Zelenović 17, Milošev 4, Ermenc 4, Sarmeš 2, Vujković 2, Nikolić 17