Druga u nizu mlađih pionira

naslovnaopovo

Mlađi pioniri Radničkog (dečaci do 13 godina), savladali su danas Opovo 35:34, poenom za pobedu sa linije penala Alekse Lakićevića, u 17. kolu Lige Južnog Banata.

Gosti su, istina, imali priliku (nakon nesportske greške Gorčića) da preokrenu rezultat, ali je (Kinez) Jun Lu promašio oba bacanja, a rezultat je ostao nepromenjen i nakon dodatnog napada (koji sleduje nakon faula ove vrste).

A upravo pomenuti Lu doneo je na početku susreta najveću prednost gostima koju su imali tokom utakmice 7:0 (postigao sve poene). Do isteka četvrtine prednost je uvećana je za dva, za konačnih 12:3.

druga2

Radnički je u drugoj sa petorkom Gorčić, Stošić, Radmanović, Katai i Dotilić, uzvratio istom merom, pa je na poluvremenu bilo – 15:15.

U trećoj četvrtini trojkama Lakićevića i Stošića, Radnički ima rekordnih, plus šest 25:19. Gosti su do isteka ove deonice prišli na poen zaostataka, a onda je do finiša susreta uglavnom naš tim imao prednost koja nije bila veća od tri poena.

Poene za Radnički postigli su: Stošić 10. Lakićević 8, Dotlić 5, a po 2 Mohora, Gorčić, Katai i Radmanović.