“Družina” Kovin – Družina Kozlovac 72:51

druga

Kadeti Radničkog zabeležili su četvrtu pobedu u pet mečeva Regionalne lige Vojvodine za igrače do 16 godina. Oni su danas (nedelja, 5. novembar) u Kovinu savladali vršnjake iz Crepaje (Družina Kozlovac) 72:51 i tako zadržali treću poziciju na tabeli iza neporaženih – Proletera (Zrenjanin) i Kris Krosa (Pančevo).

Za razliku od dva prethodna meča na domaćem parketu, kada su protiv Tamiša (Pančevo) i Budućnosti (Alibunar) morali da “jure” prednost protivnika, u ovom susretu bili su u rezultatskom plusu svih 40 minuta. Prvo opipljivije vođstvo izabranici trenera Vladimira Cvetkovića imali su sredinom prve deonice, kada je semafor beležio razliku od devet poena (15:6), a istu cifru (9) na svom košgeterskom kontu imao je Bogdan Škrbić.

cege

Trojkom Papića (o tablu) Radnički je prvi put stigao do dvocifrene prednosti (20:9), koju su gosti uspevali u nekoliko navrata tokom druge četvrtine da spuste do šest poena, što je, ispostavilo se, bio i najmanji zaostatak u kojem su bili do kraja susreta. Radnički je do poluvremena imao trinaest poena viška (završeno 44:31), a u naredne dve četvrine prednost je rasla do maksimalnih 24.

U listu strelaca upisalo se devet igrača. Najefikasniji među njima, danas je bio Blagoje Lakićević – 19. Jedan manje imao je Škrbić, dok su na korak od dvocifrenog učinka bili kapiten Mlinar i Mitić. Sedam poena postigao je Papić, po četiri su imali Vukić i Marković, a dva A.Lakićević. Priliku da se upiše u strelce imao je i Paunović, ali je promašio oba penala.

12

U sledećm kolu Radnički ponovo igra kod kuće. U goste dolazi ekipa Omladinca iz Banovaca koja je do sada zabeležila 3 pobede i 2 poraza. U ovom kolu poraženi na svom terenu od Prletera 63:73.