Juniori bolji od Smedereva

rad-sd7965

Juniori Radničkog savladali su danas (sreda, 15. februar) vršnjake iz Smedereva 79:65 u prijateljskom susretu odigranom u kovinskoj Hali sportova.

Odlučujuću prednost puleni trenera Aleksandra Topalovića stekli su tokom poslednje deonice. Najpre je Petrović trojkom, prednost sa isteka treće četvrtine (57:53), uvećao na sedam viška (60:53), da bi Milenković (4 poena), Seke (2) i Rajković (3) doneli, ispostavili se, odlučujućih 14 razlike (69:55), koliko je bilo i po isteku 40. minuta (79:65).

2rad-sd7965

Radnički je bolje otvorio susret i posle desetog minuta imao je 11 poena prednosti – 26:15 (Seke 9 poena, Milenković 6, ceo tim 4 trojke). Ipak, posle svega tri minuta igre u drugoj četvrtini, semafor je beležio rezultatski egal – 28:28, da bi do poluvremena gosti uspeli da naprave i višak od tri poena (39:36).

U trećoj četvrtini Radnički je uspeo da ponovi igru iz prve, vrati plus na svoj konto, da bi u pet minuta poslednje četvrtine, na već opisani način, otvorio put ka pobedi.

3rad-sd7965

Radnički: Bogdanović 6, Đorić 22, Milenković 21, Rajković 3, Matić , Petrović 11, Paunov, Seke 11, Stiković 5, Milosavljević, Arsić i Divnić.

Prvenstvo u U19 ligi KSV, nastavlja se za vikend, a Radnički gostuje Proleteru u Zrenjaninu, koji je u Kovinu, u prvom delu prvenstva slavio pobedu rezultatom – 90:79.