odzaci

Košarkaši poraženi u Pančevu, “kuva” u vrhu

Košarkaši Radničkog poraženi su 72:66 u Pančevu od Dinama u 18. kolu Druge srpske lige sever – grupa jug.

Utakmica je, ispostavilo se, krenula na “vodenicu” Pančevaca nakon trojke Jovičića za 68:64 na oko 90 sekundi pre kraja.

Radnički je početkom druge četvrtine imao devet poena prednosti (29:20), ali je na poluvremenu Dinamo bio tim koji je imao prednost – 41:35. U sledećih deset minuta crno-beli su nadoknadili prednost domaćina, pa se u poslednjih deset minuta ušlo uz rezultatski egal – 53:53.

RADNIČKI: Jakov Papić – 21, Mujković – 14, Bibić -10,  Zafirović – 9 , Jakov Samardzić – 7,  Bogdanović – 5. U sastavu su bili i: Milosavljević, Sarmeš, Svilar i Lakićević B.

Poraz Radničkog dodatno je zakomplikovao situaciju u vrhu tabele. Jadran i Stara Pazova imaju po 14 pobeda (ekipa iz Golubinaca ima susret više), dok je Radnički treći sa 13 trijumfa.

U preostala četiri kola Staroj Pazovi je ostalo da igra protiv oba rivala – a i Radnički i Jadran dočekuje na svom terenu – protiv našeg tima to će biti u 20. kolu, dok u poslednjem (22.) igra protiv Jadrana.

Radnički i Jadran u međusobnim duelima imaju po pobedu. Oba tima slavila su na gostovanjima – naš 96:95, a Jadran 99:92 u Kovinu.

Radnički je pobedio Pazovu u Kovinu 70:62, a Pazova Jadran u Golubincima 95:84.