Lider do pobede u “zamrzivaču”

top

Kadeti Radničkog izgubili su od zrenjaniskog Proletera 63:50 u utakmici jedanaestog kola Regionalne lige Vojvodine za igrače do 16 godina, koja je danas (nedelja, 17. decembar), odigrana u kovinskoj Hali sportova (u kojoj zbog kvara, nije bilo grejanja, pa je po temperaturi, gotovo, mogla da parira onoj u hladnjači).

Iako su izgubili izabranici trenera Cvetkovića ostavili su pozitivan utisak s obzirom da Zrenjaninci do sada nisu doživeli poraz (svih 11 pobeda), a sem Omladinca iz Novih Banovaca (kojeg su dobili sa deset razlike) i danas Radničkog,  u proseku pobeđuju sa oko 50 poena prednosti.

druga

Radnički je poslednju priliku da meč “odvede” u neizvesnu završnicu, propustio na dva i po minuta pre kraja, kada su pri rezultatu 50:59, najpre Škrbić, a potom i Mlinar promašili za tri poena.

Radnički je na početku imao vođstvo od 6:0 (4 poena B. Lakićevića i 2 Mitića), a vodio je još i u 12. minutu kada je serijom 7:2 početkom druge četvrtine (5 poena Papića i 2 Lakovića) semafor beležio 19:17 za naš tim.

Ubrzo zatim Proleter je otišao na plus 10 (31:21), ponajviše jer za tri dominantno visoka igrača gostiju Radnički nije imao rešenje, tako da su Zrenjninci nekada dolazili do poena i posle dva ofanzivna skoka, a poblem sa građenjem u reketu bio je konstantan u igri crno-belih sve dok se u istom nije našao korpulentni Paunović i u dobroj meri smanjio “promaju” pod košem. Uz “probuđenog” Škrbića (koji je prve poene postigao sredinom treće četvrtine, kada je i došao do svoje prepoznatljive igre) i konstantno dobrog Mlinara, te (u ovom periodu) košgetere B. Lakićevića i Lakovića – Radnički je počeo da “topi” prednost rivala i da u poslednju četvrtinu uđe sa minusom od šest poena (44:50), a zatim i da se maksimalno približi na 48:50 – u 32. minutu.

prva

Pet minuta, gotovo praznog hoda, u kojem su postigli samo dva poena, za 50:59, ispostavilo se rešilo je i pitanje pobednika.

Najefikasniji u timu Radničkog bio je Laković sa 12 poena. Jedan manje imao je B.Lakićević 11, Mlinar  je postigao 8, Škrbić 6, Papić 5, Paunović 4, a po dva Marković i Mitić. Igali su još Vukić i A.Lakićević. U igru nije ulazio Risović.

U sledećem kolu Radnički (koji ima sedam pobeda i četiri poraza) gostuje u Crepaji, Družini Kozlovac.