Pioniri(u15): Radnički – In monte 64:46

Dupli pionirski subotnji program u Hali sportova u Kovinu završen je sa dve pobede. Posle najmlađe takmičarske selekcije (u13) koja je bila bolja od Tamiša II 47:41 i dve godine starije kolege (u15) trijumfom su otvorile novu sezonu – upisavši dva boda protiv vršačkog In montea 64:46.

Nakon prvih deset minuta Radnički je imao minimalnu prednost – 16:15. Serijom 14:1 u kojoj je polovina poena bila Matićeva, uz 3 Glavonića i po 2 Rnića i Divca naš sastav je došao do 30:16. Gosti su prvi poen iz igre u drugoj četvrtini postigli posle šest i po minuta, ali su u preostalom vremenu do poluvremena nanizali još devet tako da se na veliki odmor otišlo uz šest viška domaćih – 33:27.

Pitanje pobednika, ispostavilo se, rešeno je u finišu treće četvrtine kada je Radnički vratio dvocifrenu prednost 46:36 (26. minut) i od tog trenutka do kraja utakmice je nije ispuštao.

Najefikasniji u Radničkom bio je kapiten Matić koji je postigao 27 poena. Rnić je upisao 17, Glavonić 13, Divac 4, Stojiljković 2 i Jadžić 1. Igrali su još i: Popović, Zlatanović, Pavle Papić i Filipović.

U drugoj utakmici grupe (RL – A) u kojoj igra naš tim Tamiš je u Novom Bečeju pobedio Jedinstvo 68:65.

Narednog vikenda Radnički gostuje u Opovu.