Radnički još jednom ubedljiv protiv Opova, večeras 83:52

Košarkaši Radničkog savladali su još jednom ubedljivo Opovo 99 u prvenstvu Druge srpske lige sever (Grupa D). Na otvaranju sezone, trećeg dana oktobra prošle godine bilo je 83:48, dok je večeras, takođe u Kovinu na parketu Hale sportova, tim trenera Cvetkovića dva boda upisao pobedom rezultatom 83:52.

Radnički je veoma dobro, uz košgeterski raspoloženog Luku Anušića (9 poena) i Marka Bogdanovića koji je imao tri „recke“ u rubrici asistencije, otvorio susret i na isteku šestog minuta već došao do četrnaest viška (16:2).

Nakon toga trener Cvetković često je rotirao postavu  uz jednog ili dva igrača iz standardnih startnih pet na parketu. Uz to, čini se,  i nešto slabiji pristup defanzivi igrača našeg  tima učlinli su da sastav iz Opova zaostatak do isteka prve četvrtine svede u domen jednocifrenih brojeva, a sredinom druge četvrtine (16. minut) priđe i na najmanji mogući minus („pola“ koša – 25:26).

Povratak na teren startne postave (Samardžić, Papić, Bogdanović, posle 11 minuta već imao 3 penala, Bibić i Anušić) doneo je i mini seriju od 8:1 crno-belih i odlazak na „veliki odmor“ uz osam poena viška – 34:26.

Najboljih deset minuta igre Radnički je imao u trećoj četvrtini koju je dobio rezultatom 25:7, a odličnu rolu imao je mlađani Aleksa Lakićević, perspektivni sportista opštine Kovin u godini za nama, koji je u nizu ubacio 12 poena, od toga i 2 trojke.

Tokom poslednje četvrtine Radnički je imao i rekordnih 39 viška (74:35).