Radnički – Kris Kros 66:73

kriskros

Trojka Kris Krosa na pola minuta pre kraja rešila je pitanje pobednika i donela trijumf Pančevcima 73:66 nad Radničkim u utakmici četrnaestog, poslednjeg, kola Regionalne lige Vojvodine za kadete koja je odigrana juče (7. februar) u Hali sportova u Kovinu. Naš tim je takmičenje završio kao četvrti sa polovičnim uspehom kada su pobede i porazi u pitanju (na tabeli van konkurencije), a isto mesto pripalo mu je i na onoj takmičarskoj koja ga vodi u naredni krug takmičenja.

Radnički je protiv fizički i visinski dominantnijeg rivala kontrolisao rezultat do sredine treće četvrtine (posle prvih deset minuta bilo je 20:15, na poluvremenu 39:38), da bi potom Kris Kros polako, konce igre, počeo da preuzima u svoje ruke. Na isteku treće deonice gosti su imali pet viška 58:53, a do kraja susreta održavali su prednost u rasponu između pomenute do 10 poena razlike.

Crno-bele je, ispostavilo se, najbliže egalu približio Papić trojkom o tablu za 62:66, a da “zakuvaju” još više domaći su propustili već u sledećem napadu kada su mukom osvojenu loptu suviše lako prodali i omogućili, isto tako, lake poene Pančevcima (62:68).

RADNIČKI: Mlinar 17, Škrbić 12, Papić 10, Lakićević 9, Mitić 7, Laković 4, Lakićević A. 3, Vukić 2 i Marković 2.

naslovna

“Ako već mora da se gubi, neka to bude na ovakav način. Momci su pružili svoj maksimum i ispoštovali dogovor… jedina zamerka je broj promašenih penala – deset… koji u ovakvim utakmicama u dobroj meri utiče na konačan rezultat” – rekao je Vladimir Cvetković, trener Radničkog, posle utakmice.

Kadeti nastavljaju takmičenje u Regionalnoj ligi Vojvodine – po četiri najbolja tima iz A i B grupe, formiraće novu u kojoj će se naći osam sledećih ekipa: Proleter, Kris Kros, Tamiš, Radnički Kovin, Feniks (Bačka Palanka), Akademija (Sombor), Spartak OKK (Subotica) i 1na1 Vrbas.