basket

Radnički – Vrbas (nedelja, 29. oktobar – 18h)

Poslednjeg vikenda oktobra košarkaši Radničkog dočekuju Vrbas (nedelja, 18h) u petom kolu Prve srpske lige (sever).

Radnički je u prošlom kolu poražen u Kuli od Hajduka 85:77, posle dobrog prvog poluvremena (nakon kojeg je imao šest poena prednosti) i loše odigrane treće četvrtine koju je domaći tim dobio 30:16 i preokrenuo rezultat.

Tim trenera Topalovića, koji bi na sutrašnjem susretu trebalo da bude kompletan, ima skor od 1 pobede i 3 poraza i u grupi je timova koji, sa istim skorom, dele pozocije od 10. do 13. mesta. “Fenjer” trenutno čuva Dunav iz Apatina koji se prošle godine borio za ulazak u Prvu B ligu.

Vrbas je startovao bolje od našeg tima. Pobedio je Novu Pazovu u gostima, Nove Banovce i Žitište na svom parketu, a jedini poraz doživeo je u gostima od Mladosti iz Veternika i usidren je sa još tri tima (istog učinka)  od drugog do petog mesta na tabeli. Prvi je Srem iz Sremske Mitrovice, koji jedini u ligi ima maksimalan učinak – četiri pobede.

Prošle sezone Radnički je pobedio u oba susreta ekipu Vrbasa.