Radničkom derbi, nema više neporaženih na (drugoligaškom) severu

234

Defanzivni skok i lopta u rukama Jakova Samardžića na 15 sekundi pre kraja utakmice pri rezultatu 66:62 nakon promašenog šuta za tri poena gostiju, otvorili su put ka pobedi Radničkog, koja je potvrđena u nastavku akcije poenima iz kontre Svilara u derbiju 9. kola Druge srpske lige sever između našeg tima i Stare Pazove. Posle ovog susreta u prvenstvu više nema neporaženih timova a vrh tabele dele večerašnji rivali sa indentičnim skorom 7-1.

Derbi je opravdao očekivanja, a publika u Kovinu je posle susreta sa pančevačkim Dinamom, mogla da uživa u još jednoj kvalitetnoj košarkaškoj predstavi. Dva tima nebrojano puta su se smenjivala u vođstvu sve do nešto malo manje od 7 minuta pre kraja poslednje četvrtine kada je Radnički trojkom Zafirovića vratio prednost – 55:53 – koju nije ispuštao do kraja susreta.

Rekordni višak crno-beli su imali na 120 sekundi pre kraja – 63:56. Poene u mini-seriji postigli su Mujković 5 i Papić 3 (obojica po jednom iskoristila dodatna bacanja nakon što su loptu slali u “dno mrežice” pod faulom). Sa dve brze trojke Stara Pazove je uspela da se primakne na minus tri (65:62), ali, ispostavilo se, da su to i poslednji poeni koje je do večeras jedini tim sa maksimalnim učinkom u ligi postigao. Realizovan penal Zafirovića (66:62) odveo je Radnički na razliku dostižnu tek iz dva napada, a u raspletu opisanom u prvoj rečenici izveštaja uz Svilara u strelce se do kraja susreta upisao još i Mujković za konačnih 70:62.

Tokom prve dve četvrtine nijedan od rivala nije uspeo da se “odlepi” na više od četiri razlike. Gosti su kontrolisali rezultat do poslednjih 15 sekundi prve deonice, a onda istu izgubili 17:16, da bi Radnički vodio u drugoj, veći deo vremena, pa, po sceneriju preslikanom iz uvodnih deset minuta, u finišu prepustio “minimalac” pred “veliki odmor” Staroj Pazovi 32:33.

Najveću prednost Stara Pazova je imala u 23. minutu kada je povela 41:34. Loše zatvaran reket omogućio je gostima poene iz drugog napada, koji su u ovoj deonici imali čak 9 ofanzivnih skokova, što se, na sreću, po crno-beli tim, nije i odrazilo na rezultat. Radnički je ovu prednost veoma brzo neutralisao, a posle trojki Mujkovića i Zafirovića poveo 45:44.

RADNIČKI: Samardžič 6 (1p 2-2, 2p 2-5, 3p – 7 skokova, 6 asistencija), Papić 11 (1-1, 5-12, 0-4, 2sk), Mujković 23 (4-5, 5-7, 3-8 1sk, 2as), Zafirović 18 (2-6, 5-10, 2-3, 12 skokova, 1 asistencija), Bibić 5 (-, 1-3, 1-2, 7 skokova), Bogdanović 5 (3-3, 1-3, – 3 skoka, 1 asistencija), Svilar 2 (-, 1-2, 0-2).

U sledećem kolu Radnički gostuje poslednjem Partizanu koji ima 8 poraza u isto toliko utakmica.