Sveti Đorđe – Radnički (sreda, 20.30h)

slika3

Košarkaši Radničkog u pretposlednjem kolu prvenstva Prve srpske lige (sever) gostuju u Žitištu ekipi Svetog Đorđa (sreda, 12. april, 20.30h).

Dva tima su na tabeli mesto jedno do drugog. Sutrašnji domaćin je treći, Radnički četvrti, a razdvaja ih jedna pobeda. Tim iz Žitišta zabeležio ih je 17 (u prošlom kolu u gostima, tesno, savladao Crvenku 87:83), Radnički 16 (minulog vikenda, pala je Kula 88:81).

Kao i veliki deo utakmica u nastavku sezone trener Bojan Đurašinov ukazaće značajnu minutažu igračima iz juniorskog pogona, a u sastavu od iskusnijih igrača, najverovatnije, neće biti Nenada Grujevića.

Sveti Đorđe je pre početka sezone bio jedan od glavnih favorita za ulazak u viši rang, ali nekoliko poraza, među kojima je i onaj u Kovinu u prvom delu (sredinom decembra prošle godine, 73:67), udaljio ekipu iz Žitišta od najvišeg plasmana.