kadetiVirtus2019

U neizvesnoj završnici kadeti bolji od Virtusa

Kadeti Radničkog savladali su Virtus 83:78 u Regionalnol ligi (grupa C) za igrače do 17 godina u kojoj se oba tima takmiče van konkurencije u utakmici koja je odigrana u nedelju 24. novembra u Kovinu.

Radnički je trojkom Mitića na 30 sekundi pre kraja po prvi put poveo još od početka treće četvrtine – 80:78, da bi posle dobre odbrane domaćeg sastava, isti igrač sa linije penala pogodio prvo slobodno bacanje, a promašeno drugo najpre je u skok u napadu, a potom i poene pretvorio Paunović, ispostavilo se za pobedu i konačnih 83:78.

kadetiVirtus2019b

Posle izjednačene prve dve četvrtine tokom kojih nijedan od rivala nije imao više od četiri poena prednosti, Radnički je u uvodnim minutima drugog poluvremena otišao na plus devet – 49:40 – da bi potom za više od sedam minuta ubacio svega dva poena pa je semafor, na minut pred ulazak u poslednji period igre,  beležio 59:51 za Virtus.

Izabranici trenera Vladimira Cvetkovića uhvatili su priključak sredinom poslednjeg kvartala kada je zaostatak sveden na jedan posed lopte, da bi u poslednjih 30 sekundi na već opisan način došli i do pobede.

kadetiVirtus2019a

Posle šest odigranih utakmica na tabeli van konkurencije Radnički je drugi sa polovičnim učinkom (3-3), dok je prvi Vršac koji ima pet pobeda u isto toliko mečeva.