u14: Pioniri do pobede protiv favorita, Radnički – Kris kros 67:63

Pioniri Radničkog (igrači do 14 godina) savladali su odgovarajuću selekciju Kris Krosa 67:63 poslednjeg dana januara u Kovinu, u odloženoj utakmici 8. kola Kvalitetne regionalne lige – Grupa C.

U verovatno najuzbudljivijem susretu koji je u dosadašnjem delu sezone odigrala jedna od mlađih selekcija našeg kluba, pitanje pobednika rešeno je tek nešto pre poslednjeg zvuka sirene.

Naime, posle promašenog slobodnog bacanja Kris krosa (na 22 sekunde pre kraja), pod košem Radničkog ofanzivni skok izborila je Avramović (devojčica u sastavu pančevačkog kluba), a onda je u zicer situaciji loptu „naslonila“ na tablu, ali je ova posle malo nećkanja na čudesan način i sreću kovinskog sastava „iscurila“ iz obruča, pa je na semaforu ostalo 65:63.

Gosti su se potom odlučili za faul, a siguran sa linije penala oba puta bio je Glavonić, ispostavilo se, za konačnih 67:63.

Radnički je vodio tokom čitavog susreta, a kada je na četiri minuta pre kraja treće deonice Bugarin pogodio za 52:33 činilo se da će crno-beli  rutisnki privesti utakmicu kraju. Međutim do isteka pomenutog perioda naš tim je ubacio svega dva poena, a još četiri u prvih šest minuta poslednje četvrtine, tako da je Kris Kros serijom 22:6 prišao na svega tri poena zaostatka (55:58).

Dva realizovana penala Popovića, dvojka Glavonića i koš pod faulom uz realizovano bacanje Mladenovića odveli su Radnički na sedam viška 65:58 (minut i po pre kraja), ali ni tu nije bio kraj drame pred nedeljni ručak u hali Osnovne škole Đura Jakšić.

Dvojka Savića, poen sa penala Kladarina i precizan šut Avramovićeve van linije za 6.75m još jednom su „zakuvali“ situaciju na parketu hale u Kovinu s obzirom da je semafor beležio 65:63.

Do kraja susreta ostale su 22 sekunde, a epilog ovog uzbudljivog susreta imali ste prilike da pročitate na početku izveštaja.

Radnički je upisao drugu pobedu u sezoni (uz pet poraza). Pančevci, koji su u prvom delu prvenstva savladali Radnički 91:47, su odigrali šest mečeva i imaju 4 pobede. Lider na tabeli je Borac iz Starčeva koji ima 6 pobeda i poraz.

Radnički: Bugarin, Hablik, Mladenović, Popović, Rnić, Jadžić, Glavonić, Stoiljković, Papić, Jovanović, Savić i Jereminov.

U sledećem kolu Radnički gostuje Virtus basketu.