U17: Radnički – Vršac 52:60

prva

Kadeti Radničkog (igrači do 17 godina) poraženi su danas (10. mart) na domaćem parketu od Vršca 60:52 u utakmici devetog kola Regionalne lige Banata, prvobitno zakazane za 8. decembar prošle godine.

Lider i jedina neporažena ekipa lige definitivno je obezbedila pobedu poenima na 23 sekunde pre kraja kada je došla do konačnih osam viška, a tada je ujedno i postavljen krajnji rezultat susreta.

Radnički je svoju šansu da utakmicu uvede u neizvesniju (i možda sa drukčijim ishodom) završnicu, ispostavilo se, propustio na nešto manje od dva minuta pre kraja kada je Paunović promašio dva slobodna bacanja, a posle ofanzivnog skoka crno-beli tim u novom napadu nije uspeo da iskreira situaciju za šut, pri rezultatu 55:51 za goste.

Neračunajući konstantan problem pri građenju u odbrani koji je timu iz Vršca u dosta navrata doneo drugi, a nekada i treći napad, Radnički je bio na svega 47 posto realizacije slobodnih bacanja – 10pogođenih od 21, što u ovakvim utakmicama može da bude tas na vagi koji donosi prevagu kada je konačan ishod u pitanju.

druga

Radnički je prvu četvrtinu završio u plusu od dva poena. Prvo je Paunović poentirao posle ofanzivnog skoka, a onda je Aleksa Lakićević na asistenciju Mlinara pogodio za tri poena i kraj deonice – 17:15.

Druga četvrtina je završena na isti način kao i prva – trojkom Lakićevića, ali je ovaj put prednost od dva poena bila na strani ekipe iz Vršca – 32:30.

I treći period doneo je izjednačenu igru (završen “minimalcem” na strani gostiju – 42:41), da bi u poslednjih deset minuta Radnički već posle dva i po minuta ušao u bonus (uglavnom fauli nakon ofanzivnog skoka Vrščana), a gosti u 36. minutu došli do rekordne prednosti od devet poena – 55:46.

treca

RADNIČKI: Laković  9 (3-4 1poen, 3-6 2poena, 0-1 tri poena, 4 skoka, 1 asistencija), Mlinar 8 (2-4, 3-7, 0-5, 6 sk, 6as), Mitić 8 (2-3, 3-7, 0-1, 1 sk), Papić 7 (0-1, 2-6, 1-3, 3 skoka), Lakićević B. 2 (2-2, 0-3, -, 4sk, 1as), Paunović 6 (0-2, 3-3, 0-1, 7sk), Marković 2 (0-1, 1-2, -, 4sk), Lakićević A. 7 (1-2, 0-3, 2-5, 2sk), Pantović 2 (0-2, 1-2, 0-1 3sk),Vukić (1sk).

Radnički u utorak od 19h u Kovinu, igra protiv Budućnosti iz Alibunara.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.