Završnica za – „pozovi 194“, Radnički – Jedinstvo 66:62

Oba pogođena slobodna bacanja Jovana Bibića za 66:62 na nešto manje od 15 sekundi pre kraja donela su Radničkom treći trijumf u sezoni i razrešila pitanje pobednika u duelu protiv Jedinstva iz Kačareva koji je bio jedan od najneizvesnijih u poslednjih nekoliko sezona koji je naš tim odigrao kao domaćin.

Jedinstvo je, nakon rekordnog minusa od trinaest poena (21:34)  u kojem se našlo sredinom druge deonice u finalni period utakmice prenelo osam poena viška s isteka 30. minuta (55:47).

Dobrovoljce je na zaostatak dosežan iz jednog poseda (52:55) primako Luka Anušić sa pet poena u nizu, a potom se pomenuti rezultat „zacementirao“ na semaforu više od tri minuta. Brojke je izmenio ulazom „u meso“ i polaganjem o tablu večeras besprekorni u organizaciji igre (12 asistencija) plej crno-belih Jakov Samardžić (36. minut).

Potom se, sve do ulaska u poslednjih 60 sekundi, gledala rezultatska klackalica tokom koje su gosti vodili šest razlike, a Radnički se približavao na 4. Iz trominutnog šablona iskočilo se nakon trojke Jakova Papića i jednog pogođenog penala Bibića kada je naš tim prišao na minus jedan (61:62).

Linija penala bila je mesto sa kojeg je Radnički došao do poena i vođstva (63:62 – Papić, pogodio oba)  prvog još od završnih minuta treće deonice. Prethodno je crno-beloj sedmici kontru otvorio Mošorinac (igrač Jedinstva) lošim dodavanjem negde oko linije za tri poena u polju Radničkog.

Na 30 sekundi pre kraja dogodio se, uz Bibićeve poene s početka izveštaja, još  jedan od ključnih trenutaka susreta –  odlična odbrana Radničkog – presing po čitavom terenu, koji je učinio da dodavanje gostiju završi u autu.

Faul nad Paipićem i jedno pogođeno slobodno bacanje odvelo je Radnički na 64:62, a nakon Lakušićevog neuspešnog pokušaja za 3 poena  sa linije od 3 metra odbojkaškog igrališta (lopta se od obruča odbila u aut) puleni trenera Cvetkovića krenuli su u napad koji je sasečen u startu prekršajem, a koji je Bibić sa penala realizovao za, ispostavilo se konačnih – 66:62.

Radnički je veoma dobro otvorio utakmicu i posle prvih deset minuta došao do 25:16, a pomenutu razliku održavao je i tokom drugog perioda – 38:29. Treća četvrtina i svega četiri poena za osam minuta  odveli su utakmicu u smeru koji nije bio očekivan nakon onoga što je naš tim prikazao u prvih 20 minuta. U trećoj deonici Radnički je šutirao, blago rečeno, skrominih 3od14 iz igre.

Radničkom je ovo bila treća pobeda u tri susreta, a uz naš tim neporažen je još i Virtus iz Pančeva (4-0) koji je danas savladao KK BNS u gostima 77:64, dok je Agrobanat slavio pobedu u Opovu 76:57.