Dunav još jednom plitak za crno-bele, Radnički na plus 23 protiv Apatinaca

Crno-bela „centrifuga“ početkom treće četvrtine tokom koje je rivalu iz Apatina ubačeno 17 poena bez primljenog koša „prelomila“ je susret  jedanaestog kola Prve srpske lige Sever – Grupa A između Radničkog i Dunava koja je završena rezultatom 87:64 za sastav iz našeg grada.

Radnički je tako „minimalac“ sa poluvremena (38:37), tokom pomenutih pet minuta uvećao na osamnaest razlike (55:37), a poene za tim trenera Dušana Jelića tokom ovog vremenskog intervala postigli su Jakov Papić 8, Boris Mujković 5, Nikola Vujković 2 i Predrag Grujević 2. Većinu ovih poena Radnički je ubacio nakon što je odlično „zaključao“ svoj reket, a onda iz polukontre i jednostavne pas igre probijao odbranu protivnika.

Domaće je na dvadeset viška trojkom odveo Vujković (62:42), a rekordnih 31 razlike Radnički je imao kada je koš pod faulom uz realizovano slobodno bacanje pogodio Ranislavić (87:56).

Tokom prve četvrtine Radnički je najveću prednost imao nakon što je Grujević pogodio dno mrežice za 10:6, a po isteku desetog minuta semafor je beležio 19:16 za crno-bele. Naredni period igre sa po dva poena otvorili su Solomun i Pušonjić, pa je Radnički došao do, ispostaviće se, rekordne prednosti u prvom poluvremenu – 23:16. Višak crno-belih Dunav je vrlo brzo „istopio“ preko Stefana Ljubenovića (igrač sa brojem 13) koji je sredinom druge četvrtine nanizao 9 poena i doneo svom timu prednost od 32:30 (u drugom poluvremenu ga je „uštopovao“ Samardžić).

Do kraja poluvremena rivali su se još u tri navrata smenjivali u vođstvu: Radnički je poveo 36:32, Dunav 37:36, a posledni poeni pred „veliki odmor“ imali su potpis Marka Bogdanovića za 38:37.

RADNIČKI: Samardžić 4 (1poen -, 2poena: 2-2, 3 poena: -, 2sk, 3as), Jakov Papić 14 (1-1, 2-4, 3-6, 1sk, 3as), Bogdanović 15 (2-4, 5-6, 1-2, 3sk, 3as), Vujković 8 (-, 1-3, 2-2, 7sk, 2as), Grujević 6 (-, 3-4, -, 4sk, 3as), Solomun 10 (1-1, 3-11, 1-5, 1sk, 1as), Lakićević 7 (3-4, 2-3, 0-1, 1as), Pušonjić 8 (0-6, 4-10, -, 7sk), Mujković 12 (8-8, 2-2, -), Ranislavić 3 (1-1, 1-1, 0-1), Papić 0 (-, 0-1, 0-2), Milosavljević -.

Radnički je treći na tabeli sa skorom 7-4, iza Slovena 8-3 i Proletera 10-1.

Sledeći meč, gotovanje Vrbasu, na programu je prvog vikenda februara 2023. godine.

error: Content is protected !!