Najmlađa takmičarska selekcija Košarkaškog kluba Radnički, pioniri do 13 godina (u13) otvorila je sezonu 2021//22 pobedom. U utakmici prvog kola Kvalitetne regionalne lige Grupa D, oni su juče u Kovinu savladali vršnjake iz pančevačkog Tamiša II rezultatom 56:42.
Tim trenera Gorana Jeremića dobio je prve tri četvrtine (13:9, 12:8 i 12:6), dok je poslednja, daleko najefikasnija na obe strane, donela rezultatski egal 19:19.
Pančevci su na nešto više od minuta pre kraja prišli na sedam razlike zaostatka 48:41, ali je Radnički serijom od 8:1 izbegao neizvesnu završnicu i upisao pobedu na premijeri prvenstva.
Najefikasniji u Radničkom sa 15 poena bio je Milošević. Jedan manje ubacio je Jereminov, dok je 11 imao Kovačević. Stojilković je postigao 8, Stojanović 4, a Stojadinov i Milenković po 2. U sastavu su bili još i Ranislavić, Lazarov i Savić.
U preostala dva susreta ove grupe Kris Kros je pobedio u Starčevu Borac 80:57, dok je Tamiš I u pančevu bio bolji od Mladosti iz Omoljice 54:31.
Radnički u sledećem kolu u Kovinu dočekuje Borac.