Radnički – Dunav (subota, 19h)

Košarkaši Radničkog dočekuju Dunav 2014 u utakmici jedanaestog kola Prve srpske lige – Grupa A u Hali sportova u Kovinu čiji je početak zakazan za 19 sati, a koju će suditi pančevački dvojac Lalović – Vlajin.

Crno–beli u poslednji susret ove godine ulaze nakon dva vezana poraza. Oba u gostima. Najpre od Stare Pazove rezultatom 88:77, a onda od Slovena iz Rume 78:63.

U prvom susretu popularni Dobrovoljci su na dva i po minuta pre kraja utakmice posle poena Grujevića sa linije penala sveli prednost rivala posle duže vremena u zonu jednocifrenih brojeva (77:70), a onda su imali i napada da se još više približe protivniku međutim šut Vujkovića za 3 poena nije bio precizan. U narednom napadu domaći su posle ofanzivnog skoka i novih 14 sekundi za napad postigli trojku uz zvuk sirene, a ispostavilo se kasnije, i u velikoj meri rešili sudbinu utakmice.

Prošlog vikenda Radnički je poražen od Slovena. Susret je razrešen u poslednjih deset minuta koji su pripali ekipi iz Rume rezultatom 28:15. Posle egala u prvih deset minuta, Sloven je dva naredna perioda igre dobio sa po minimalnih plus jedan.

Dunav je u prošlom kolu savladao u neizvesnoj završnici Srem 74:73 i tako upisao treću pobedu u sezoni.

Radnički i Dunav su ove sezone odigrali već jedan susret. Crno-beli su u Apatinu pobedili 75:53, a pretdnost su gradili, uglavnom, tokom druge i četvrte četvrtine koje su rešili u svoju korist rezultatima: 20:13 i 24:9.

U ovom kolu odigran je već jedan susret Proleter je u Zrenjaninu savladao Srem rezultatom 89:65 i došao do desete pobede.  Drugi na tabeli je Sloven koji ima 7-3, Radnički i Topola su na 6-4, Vrbas i Stara Pazova imaju po 4-6, Dunav je na 3-7, a Srem na 1-10.

error: Content is protected !!