Radnički pobedom startovao u plej-of grupi, u „Tovarniku“ natovarili 18 viška

Košarkaši Radničkog startovali su pobedom u plej-of grupi Druge srpske lige – sever. Oni su danas u hali „Tovarnik“ u Šimanovcima savladali istoimenog domaćina rezultatom 82:64.

Posle minimalnog vođstva domaćih po isteku desetog minuta (22:21), usledile su dve četvrtine u kojima je dominirao naš tim i koje su, ispostavilo se rešile pitanje pobednika. Timu trenera Cvetkovića druga deonica pripala je rezultatom 25:9 (Bogdanović 11 poena, Anušić 4, Samardžić i Bibić po 3, a Vujković i Sarmeš po 2), dok je u trećoj bilo 23:12 (Jakov Papić 12 poena, Bibić i Bogdanović po 3, Samardžić i Vujković po 2)

Radnički je trenutno usamljen na vrhu tabele sa 6 pobeda i porazom.

Prvi pratilac ekipa Slovena iz Rume ima pobedu manje i utakmicu manje (u nedelju od 19.30 dočekuju KK BNS).

U narednom kolu, prve martovske subote, Radnički u Kovinu dočekuje upravo pomenutu ekipu iz Rume.

(foto arhiva: Radnički – Opovo 99, sezona 2020/21.)

error: Content is protected !!