Radnički rutinski do pobede (99:52) nad Ru košem

Posle dva poraza u plej-of grupi Druge srpske lige – sever u dva prethodna kola (od Slovena i Jadrana) košarkaši Radničkog su večeras u Kovinu rutisnki (i očekivano uvedljivo) savladali Ru koš rezultatom 99:54.

Radnički je vodio od prvog do poslednjeg trenutka susreta, a gost iz Rume prvi nalet kovinskog sastava pokušao je da saseče nakon pet minuta igre kada je semafor beležio 12:6 za naš sastav uz perfektnih 6od6 za 2 poena.

U naredna tri minuta razlika je proporcionalno rasla pa je tim trener Vladimira Cvetkovića imao 12 viška (20:8) koje je za još dva poena uvećao do kraja deonice – 24:10.

Već od starta strateg crno-belih je krenuo sa rotacijama, tako da se u postavi koja je započela susret našao Mitić, a tokom prve i druge četvrtine šansu su dobili i Sarmeš, Lakićević, Milosavljević, Pušonjić i Milosavljević, da bi u poslednjoj deonici ulaskom Paunovića svi igrači upisani u protokol upisali i minute u igri (ali i poene).

Tokom druge deonice prednost Radničkog uvećana je za još dva poena, za 45:29  na poluvremenu, da bi u trećoj četvrtini naš sastav još jednom pojačao ritam i rešio ovaj period igre u svoju korisrt rezultatom 29:10.

U poslednjoj četvrtini Radnički je imao priliku da probije marginu 50 u razlici poena, ali je stigao do rekordnih 47 viška i na „pola“ koša razdaljine da trocifrenim brojem privede utakmicu kraju.

Radnički je do trijumfa predvodio Papić sa 33 poena, dok su dvocifreni bili još i Anušić, Milovanović i Pušonjić koji su ubacili po 10.

Radnički je večeras upisao petu pobedu i trenutno zauzima treće mesto iza Slovena koji je na sedam trijumfa i Jedinstva koje ima pobedu manje, a sutra dočekuje Jadran iz Golubinaca.